Отборът на Челси победи мексиканския Америка с 2:1 в приятелски мач, игран на „Алийджънт Стейдиъм“ в САЩ. Тимо Вернер и Мейсън Маунт бяха точни за лондончани, а Рийс Джеймс прати топката в собствената си врата.

И трите попадения паднаха през втората част. Вернер откри в 55-ата минута, но само пет по-късно Джеймс си отбеляза куриозен автогол. Английският национал опита да върне топката към своя вратар Маркус Бетинели, но двамата не се разбраха и топката попадна във вратата му за 1:1.

Все пак Маунт донесе успеха на „сините“ в 83-ата минута.

Новото попълнение на Челси Калиду Кулибали не попадна в групата. Футболистите на Томас Тухел ще играят срещу Шарлът в следващия мач от турнето в САЩ. Срещата ще се проведе на 21 юли.