Селекциите на Испания и Бразилия направиха така, че всеки футболен фен да ахне, след като завършиха зрелищно 3:3 помежду си в приятелски мач, провел се в испанската столица Мадрид.

Родри даде аванс на Ла Фурия от дузпа в 12-ата минута, Дани Олмо удвои актива на иберийците след 36 минути игра. Родриго Гояс действа хитро четири след това и намали пасива на „златистите“.

Изгряващата бразилска звезда – Ендрик, също се нареди сред голмайсторите, като парира Унай Симон в 50-ата минута, но втора дузпа от Родриго Ернандес отново поведе домакините напред, но трети в мача наказателен удар беше завършен от Лукас Пакета дълбоко в добавеното време, за да завършат двата отбора при равен резултат.

Така Доривал Жуниро дебютира начело на Селесао без загуба, след като преди броени дни бразилците поразиха Англия на „Уембли“, докато Луис де ла Фуенте може да бъде доволен от видяното от неговите футболисти.

Ла Роха стартира по уверено срещата и контролираше събитията в началните минути в столицата на Испания. Това спомогна на тима, воден от Луис де ла Фуенте, да стигне до попадение след 12 минути. Жоао Гомеш фаулира Ямал в наказателното поле и съдията Жоао Пинейро посочи бялата точка. Испанците получиха дузпа, а зад топката застана Родри, който отбеляза хладнокръвно за 1:0.

Бразилците излизат със самочувствието от победата над Англия с 1:0 на "Уембли" в контрола преди няколко дни. Атаката на тима отново ще бъде водена от триото Винисиус - Родриго - Рафиня. В Испания залагат на детето-чудо Ямин Ямал, Дани Олмо и Нико Уилямс, както и на тарана Алваро Мората.

Девет преди края на първата част испанците вкараха втори гол. Това се случи след лоша грешка при нападение на Селесао и иберийците направиха бързо контранападение. Дани Олмо получи пред наказателното поле на Бразилия и финтира двама бранители на латиносите, след което преодоля Бенто – 2:0.

Все пак бразилците върнаха едно попадение в 40-ата минута, след като испанците разиграха по земя, но вратарят Унай Симон сгреши лошо при пас по земя и подаде към Родриго. Звездата на Реал Мадрид видя къде стоеше стража и го прехвърли технично за 1:2.

Пет след подновяването на играта новата бразилска звезда – Ендрик, отново се прояви. Младият футболист, който е собственост на Реал Мадрид, се възползва от лошо изчистване на топката от корнер и с плътен удар с левия крак матира Симон за 2:2.

Четвърт час преди края Дани Олмо обстрелва бразилската врата, но Бенто реагира отлично и спаси удара на офанзивния футболист. Испанците все пак реализираха трети гол в срещата, след като иберийците получиха нова дузпа. Отново зад бялата точка застана Родри, който с плътен изстрел порази Бенто - 3:2.

В четвъртата минута на добавеното време Карвахал повали в наказателното поле резервата Галено и гостите получиха дузпа. Зад топката застана Пакета, който оформи крайното 3:3.

ИСПАНИЯ - БРАЗИЛИЯ 3:3

1:0 Родри 12'-дузпа, 2:0 Олмо 36', 2:1 Родриго 40', 2:2 Ендрик 50', 3:2 Родри 87', 3:3 Пакета 90+7'-дузпа