Пауло Дибала не планира да напуска Рома това лято, въпреки появилите се спекулации, свързващи го с евентуален трансфер в Бенфика. Аржентинският нападател не попада в плановете на португалския клуб и към момента не съществува конкретен интерес от тяхна страна.

Информацията беше потвърдена от журналиста Матео Морето в YouTube канала на Фабрицио Романо, където беше категорично заявено, че преместването на Дибала в Лисабон не е на дневен ред. Аржентинецът остава част от състава на Рома, а възможността да премине в португалската Примейра лига е определена като нереалистична.

Към момента няма никакво споразумение между Бенфика и Дибала, което допълнително затвърждава тезата, че бъдещето му продължава да бъде свързано с клуба от италианската столица. Договорът му с „вълците“ от Рим е до следващото лято.