Белгия се класира на пореден голям форум, побеждавайки Австрия с 3:2 като гост. В герой за „червените дяволи“ се превърна Доди Лукебакио, отбелязал два гола. Един добави Ромелу Лукаку, а за Вундертима точни бяха Конрад Лаймер и Марсел Забитцер.

Австрийците почнаха мача по-добре, но в 12-ата минута Лукебакио ги наказа, след като нахлу мощно в наказателното поле и със силен удар откри.

Gulliver/GettyImages
36 снимки

Осем минути по-късно Манприт Саркария отправи също силен изстрел, който можеше и да се озове във вратата след неособено убедителната намеса на Зелс.

Най-добрата ситуация на сметката на играчите на Австрия дойде няколко минути преди края на първата част. Тогава Баумгартнер от чиста позиция прати топката над вратата.

Пет минути след началото на второто полувреме домакините осъществиха добра комбинация, която завърши с изстрел покрай вратата на Максимилиан Вьобер. Секунди по-късно капитанът Лукаку бе изведен сам срещу Шлагер, но намери гредата.

Целият този натиск на домакина доведе до второ попадение за Белгия и пак голмайстор бе Лукебакио, който получи след късо изпълнен фал и с левия крак този път намери мрежата за 0:2.

Само 180 секунди трябваха още на Белгия за трети гол – този път Лукаку бе точен за 3:0.

Около 20 минути преди края Конрад Лаймер отне топката, напредна и намери мрежата за 1:3. В 78-ата минута нещата за белгийците се объркаха още повече, тъй като Амаду Онана бе изгонен за втори жълт картон.

След само една минута Артур Теат игра с ръка в пеналта и след намеса на ВАР се стигна до дузпа за Австрия. Зад топката застана Марсел Забитцер и реализира за 2:3.

До края австрийците опитаха да стигнат и до трети гол, но Белгия удържа и спечели своята виза за UEFA EURO 2024 в Германия.