БАТЕ Борисов ще играе на финала за Купата на Беларус, след като спечели с 2:0 реванша със Славия Мозир. И двата гола паднаха през първото полувреме. Първият двубой завърши 1:0 за Славия Мозир.

По-рано за финала, който е на 24 май, се класира шампионът Динамо Брест.

Началото на двубоя бе равностойно, но още в 12-ата минута домакините поведоха. Центриране на Игор Стасевич от корнер бе свалено с глава в наказателното поле от Филипенко, където Волков използва мудните действия на защитата на съперника и със силен удар откри резултата.

Попадението стъписа гостите и играчите на БАТЕ Борисов се настаниха трайно в тяхната половина. Скавиш и Боян Настич пропуснаха добри възможности и логично удвоиха преднината си  секунди преди почивката. Нехайчик центрира отдясно, Бага опита удар от въздуха, но бе изпреварен от Тимонюк, който я отклони в собствената си врата.

Славия Мозир започна активно второто полувреме, но можеше да получи трети гол само след 5 минути игра. Вратарят Михаил Барановски обаче прояви рефлекс и изби удар на Бага. 10 минути по-късно добра изява имаше и колегата му на отсрещната врата Денис Щербицки, който отрази опасен шут отдалеч на Пантя.

Последваха силни минути за гостите, които бяха много близо до попадение в 81-ата минута. Шевченко шутира коварно, но вратарят  Щербицки успя да отклони топката в напречната греда и остави резултата непроменен.

В първата минута на добавеното време Мелников бе съборен на границата на наказателното поле, но от фаула Пантя стреля в стената.

БАТЕ БОРИСОВ - СЛАВИЯ МОЗИР 2:0

Голмайстори: 1:0 Волков 12, 2:0 Тимонюк 45-автогол

БАТЕ БОРИСОВ: Щербицки, Филипенко, Настич, Волков, Бесмертни, Нехайчик (74-Милич), Стасевич, Бага, Драгун (78-Вилумсон), Яблонски, Скавиш

СЛАВИЯ МОЗИР: Барановски, Раевски, Недашковски, Тимонюк, Пантя, Шевченко, Котляров (77-Слюсар), Нар, Жук (69-Ковалевски), Костров, Мелников

Жълти картони: Нехайчик, Настич, Нар, Мелников, Яблонски, Ковалевски, Нар