Отборът на Славия Мозир победи с минималното 1:0 БАТЕ Борисов в първа среща от полуфиналите за Купата на Беларус. Победното попадение падна още в 11-ата минута и бе дело на Юри Пантя.

Двата отбора вече играха един срещу друг само преди две седмици в месното първенство мач, като Славия спечели с 2:1.

Срещата започна отлично за домакините, които имаха предимство и още в 11-ата минута поведоха в резултата. Александър Котляров центрира в наказателното поле на БАТЕ, където защита не успя да се справи, топката стигна до Юри Пантя, който с удар отблизо реализира – 1:0.

В 18-ата минута централният нападател на домакините Никита Мелников стреля от малък ъгъл и топката за малко да мине под вратаря, но все пак Денис Щербицкий успя да я отклони. В тези минути Славия държеше срещата под свой контрол.

Гостите имаха шанс да изравнят в 34-ата минута, но вратарят на Славия Михаил Барановский излезе отлично и блокира Неманя Милич.

Втората част започна с нов шанс за домакините. В 52-ата минута стражът на БАТЕ Щербицкий отрази удар на Андрей Чухлей.

В следващите минути БАТЕ тръгна по-смело напред в предни позиции, но рядко стигаше до чисти положения.

В 74-ата минута резервата Хервайн Мукам бе изведен отлично в наказателното поле, но ударът му бе неточен.

Във втората минута на добавеното време Славия организира чудесна контраатака, при която Игор Костров можеше да удвои аванса на тима си, но ударът му бе избит над гредата от Щербицкий.

Това бе и последната интересна ситуация в срещата, която завърши при резултат 1:0. Реваншът в Борисов е на 29 април.