Германският шампион Байерн Мюнхен постига първа победа по време на азиатското си турне, след като надделя с минималното 1:0 японския Кавазаки Фронтале в контролна среща, която се игра в столицата на азиатската страна Токио. Единственото попадение на Националния олимпийски стадион отбеляза Йосип Станишич в 57-ата минута.

И двата отбора изиграха добър спаринг, в който обаче преобладаваха пропуските и пред двете врати. Както през първата, така и през втората част двата състава заложиха на атакуващ футбол, но падна само едно попадение. Герчанците удариха и по една греда през двете полувремена. Съвсем скпокойно с хеттрици можеше да се отчетат младите Митас Тел и Арион Ибрахимович, които обаче така и не успяха да уцелят вратата на съперника.

БТА / BTA
16 снимки

Преди тази среща баварците изиграха една приятелска среща в Япония, като преди три дни отстъпиха с 1:2 от английския и европейски шампион Манчестър Сити. След успеха над Кавазаки за възпитаниците на Томас Тухел предстоят още два спаринга – срещу Ливърпул на 02.08, сряда, и срещу Монако на 07.08, понеделник.

Извън състава за днешния мач за Байерн остана Садио Мане, който води преговори за трансфер в саудитския Ал Насър, а вратарят Свен Улрайх отсъстваше поради проблеми с бедрото. Това пък бе първи мач за новото попълнение на германците Ким-мин Джае.

Още във втората минута домакините имаха шанс да открият резултата, след като баварците сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на играчите на Кавазаки да организират атака, при която Ясуто Уакизака беше изведен отдясно ванаказателното поле и шутира към далечния ъгъл, но покрай вратата на Ян Зомер.

Байрен отговори пет минути по-късно, когато капитанът Йосуа Кимих центрира от ъглов удар във вратарското поле, където Ким-Мин джае стреля с глава, но над вратата на японците.

В десетата минута германците бяха близо до попадението. Лерой Сане получи дълго подоване на десния фланг от Конрад Лаймер, след което германецът центрира ниско в наказателното поле за Матис Тел, който шутира, но бе блокиран. Топката обаче се върна в него, .но този път нападателят не успя да нанесе качествен изстрел.

Още преди да е изтекла същата минута Байерн удари греда. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, която попадна в Тел отляво в пеналтерията и той стреля по тревата, но кълбото се отклони от дясната греда на вратаря Сун-Рион Юнг.

60 секунди по-късно отново младият французин беше в центъра на събитията, след като получи подаване от левия фланг на Гнабри и засече топката, но този път стражът на Кавазаки го блокира и спаси.

В следващите минути Байерн продължи да държи контрола върху топката, но до нови опасности пред двете врати не се стигна.

Четири минути преди края на първото полувреме отново Кимих центрира от корнер в наказателното поле, където този път Бенжамен Павар стпеля с глава, но неточно.

В 43-ата минута Кимих пробва техничен изстрел от дистанция с десния крак, който обаче премина много близо покрай лявата греда на Юнг.

Точно с изтичането на редовното време на първата част Тел пропусна нова отлична възможност за гол. Сане изведе Гнабри надесния фланг, а бившият играч на Арсенал моментално центрира във вратарското поле, където Тел засече топката, но я прати покрай лявата греда на Кавазаки.

На почивката бяха извършени доста смени и в двата състава. За Байерн се появиха Леон Горецка, който взе капитанаската лента от Йосуа Кимих, Райън Гравенберх, Даю Упамекано, Матайс де Лихт, Франс Крецих, Йосип Станишич, Кингсли Коман, Александър Павлович и Буна Сар. Освен Кимих, терена напуснаха Конрад Лаймер, Ким-мин Джае, Бенжамен Павар, Алфонсо Дейвис, Нусаир Мазрауи, Серж Гнабри, Джамал Мусиала и Лерой Сане.

Още преди да е изтекла и минута от началото на втората част влезлия на почивката Тацуки Секо шутира силно от сериозна дистанция и ударът му бе точен, но Зомер внимаваше и изби в корнер.

В 53-ата минута японците имаха нова чиста ситуация за попадение. Топката беше центрирана от корнер на първа греда, където беше отклонена на първа греда към вратарското поле. Там Лендро Дамиао докосна кълбото, което попадна в Шин Ямада, който от няколко метра стреля, но Зомер спаси блестящо. Впоследствие обаче беше отсъдена засада на Ямада.

Макар че японците бяха по-активни в началните минути на второто полувреме, Байерн поведе в резултата в 57-ата минута. Тогава Йосип Станишич отне топката на центъра, тръгна на самостоятелен пробив, стигна до наказателното поле и комбинира с Райън Гравенберх, който веднага му я върна и го изведе сам срещу вратаря, а хърватският бранител завърши хладнокръвно с удар покрай стража по тревата – 0:1.

Gulliver/GettyImages
5 снимки

В 63-ата минута Кавазаки изпусна добър шанс да изравни. Тогава топката беше центрирана отдясно в наказателното поле, където Матайс де Лихт не успя да я изчисти и тя попадна на пътя на капитана Кенто Тачибанада, който обаче не успя да уцели добре кълбото.

Две минути по-късно домакините направиха нов фрапантен пропуск. Даия Тоно центрира отляво към далечната греда, където Ямада успя да овладее топката и се оказа сам срещу Зомер, но стреля над напречната греда.

В 68-ата минута Буна Сар шутира пред дъгата на наказателното поле, но високо над вратата. Пет минути след това Зомер прати дълъг пас за голмайстора Станишич, който пък комбинира с Кингсли Коман на левия фланг, след което французинът влезе навътре и стреля към далечния ъгъл, но покрай вратата.

Байерн изпусна отлична възможност за второ попадение в 78-ата минута, когато Коман напредна към наказателното поле и подаде за младия Арион Ибрахимович отдясно в наказателното поле. 17-годишният нападател финтира бранител и стреля към далечния ъгъл, но встрани от дясната греда на домакините.

В 84-ата минута отново япноците бяха близо до изравнително попадение. След центриране отдясно в наказателното поле Даю Упамекано не успя да отиграе добре с глава и я отклони към далечната греда, където Тоя Миоган, който можеше да подава, но реши да стреля в близкия ъгъл, но от външната страна на мрежата.

120 секунди по-късно Байерн удари втора греда. Гравенберх задържа пред наказателното поле и комбинира с Ибрахимович отляво в него, но ударът на 17-годишния германец се отби от дясната греда на японците.

Ужасяваща грешка в защитата на Кавазаки доведе до това Ибрахимович да пресече и да изелзе сам срещу резервния страж Наото Камифукумото, но младият нападател се засуети и стреля право във вратаря, който спаси.

Пропуските пред двете врати продължиха и в първата минута от добавеното време Франс Крецих центрира отляво в наказателното поле на домакините, където обаче Гранебрех стреля над надречната греда.

Нови интересни ситуации обаче до края нямаше и Байерн се поздрави с победата.

FT  | КАВАЗАКИ ФРОНТАЛЕ – БАЙЕРН МЮНХЕН  0:1

0:1 Йосип Станишич 57'