Азербайджан спечели първата си победа в евроквалификация от осем години насам, надделявайки с 2:0 срещу Естония.

Двата гола паднаха през първата част и бяха дело на Турал Байрамов в 9-ата минута и Рамил Шейдаев в продължението на първата част.

Азербайджан излезе напред в резултата още при изтичането на първите 10 минути, когато топката бе центрирана отляво, а останалият непокрит Байрамов реализира с глава за 0:1.

Футболистите на домакините отговориха с малко по-активна игра в предни позиции, а в 36-ата минута Маркус Поом отправи отличен удар извън наказателното поле, но Шахрудин Махмадалиев спаси.

В добавеното време гостите имаха сериозни претенции за дузпа след изпълнение на корнер за игра с ръка. Съдията бе привикан да гледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка, а Шейдаев удвои.

С тази победа Азербайджан е на предпоследното място в група F с четири точки, а Естония е на последното място с едва една точка.