Отборът на Австрия победи Германия с 2:0 в приятелска среща. Марсел Забитцер даде аванс на домакините в 29-ата минута.

В началото на второто полувреме Бундестима остана с човек по-малко, след като Лирой Сане си изкара директен червен картон. Кристоф Баумгартнер оформи крайният резултат в 73-ата минута.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Антонио Рюдигер допусна груба грешка в защита в 2-ата минута. Това доведе до удар на Кристоф Баумгартнер, който обаче бе блокиран. Около минута след това Николас Зайвалд стреля от дистанция, но топката мина далеч от целта.

Десет минути по-късно Алаба подаде добре към Михал Грегорич, който също стреля към вратата на гостите, но и неговият шут не се оказа точен.

Отново Грегорич имаше отлична възможност да вкара в 17-ата минута, когато бе изведен сам срещу Кевин Трап. Стражът на Германия обаче се справи, излизайки напред, за да спаси.

В 29-ата минута Марсел Забитцер получи топката в наказателното поле на германците. Той показа отлична техника и си нагласи топката на десния крак, след което я прати в далечния ъгъл за 1:0.

Серж Гнабри си пробва късмета с изстрел от дистанция в 40-ата минута. Ударът му обаче се оказа неточен и не затрудни Шлагер на вратата на Австрия.

В последните минути на срещата отново домакините погледнаха към вратата на германците. Баумгартнер прати шутира опасна, а топката прелетя сантиметри встрани от горния ляв ъгъл на вратата на Трап.

В началото на второто полувреме Лерой Сане си изкара червен картон, след като грозно изблсъка противников играч. Двамата влязоха в единоборство, а след разменени фрази, националът на Германия си позволи да посегне към Филип Мвене.

Михаел Грегорич имаше нов добър шанс да реализира попадение в 56-ата минута, но неговият шут от вътрешността на наказателното поле мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата.

Осем минути по-късно отново той бе изведен, но не успя да нанесе достатъчно добър удар, за да притесни Кевин Трап.

В 73-ата минута Баумгартнер удвои аванса на Австрия и до голяма степен сложи край на интригата. Той получи от Грегорич, а след това прехвърли излезлия напред страж на Бундестима.

Четири минути след това Йозуа Кимих обстрелва вратата на домакините, но изпълнението му не бе точно. Малко след това Шлагер трябваше да се намесва, за да избие удар на противников играч и отново да остави германците с празни ръце.

В 79-ата минута пък Флориан Вирц, който влезе от пейката, шутира мошно от разстояние. Топката бе насочена под напречната греда, но Александър Шлагер се намеси отлично.

FT / Австрия - Германия 2:0

1:0 Mарсел Забитцер 29'

2:0 Кристоф Баумгартнер 73'

Съставите на двата отбора:

Австрия: 1. Шлагер, 6. Зайвалд, 15. Линхарт, 16. Мвене, 8. Алаба, 4. Шлагер, 5. Пош, 19. Баумгартнер, 20. Лаймер, 11. Грегорич, 9. Забитцер

Германия: 12. Трап, 5. Хумелс, 4. Тах, 2. Рюдигер, 7. Хавертц, 8. Горецка, 21. Гюндоган, 11. Бранд, 19. Сане, 10. Гнабри, 9. Фюлкруг