Англия успя да победи Шотландия с 3:1 в приятелски мач, който ще се играе на "Хемдън Парк" в Глазгоу. Попаденията за "трите лъва" бяха дело на Фил Фодън, Джуд Белингам и Хари Кейн, а автогол си отбеляза Хари Магуайър. Англия бе по-добрият отбор, като контролираше изцяло събитията на терена, а атмосферата по трибуните бе страхотна, но Шотланидя не успя да създаде достатъчно голови положения, за да тества своя противник.

Gulliver/GettyImages
42 снимки

Първата по-сериозна възможност в срещата бе в 25-а минута, като Кайл Уокър получи удобна топка и не се поколеба да опита късмета си от вътрешността на наказателното поле с мощен шут, който обаче прелетя встрани от десния страничен стълб на Ангъс Гън.

В 33-а миинута Англия организира чудесна атака, при която Маркъс Рашфорд и Джуд Белингам размениха подавания, като футболистът на Манчестър Юнайтед отклони към Кайл Уокър, който опита изстрел, но Фил Фодън подложи крака си, а топката попадна във вратата на Шотландия - 1:0 за Англия.

Само две минути по-късно Андрю Робъртсън допусна ужасяваща грешка, катотопката се озова в противников състезател, а после бе в краката на Джуд Белингам, който не губи време, преди да отправи изстрел, без да остави шанс на противниковия вратар - 2:0 за Англия.

В 67-а минута Шотландия успя да намали резултата срещу Англия, след като Хари Магуайър не успя да се намеси по най-добрия начин и протегнатият му крак изпрати топката във вратата на Аарън Рамсдейл - 1:2.

В 73-а минута Англия можеше да си върне аванса от два гола, след като появилият се като резерва Еберечи Езе остана очи в очи с Ангъс Гън, но стражът на Шотландия реагира превъзходно и успя да отрази удара на английския футболист.

Десетина минути преди края на редовното време Джуд Белингам се измъкна по феноменален начин между няколко противникови играчи, като намери в празен коридор със страхотен пас своя капитан Хари Кейн, а нападателят не се подвоуми и стреля веднага, като Ангъс Гън бе матиран за трети път - 3:1 за Англия.

Стартови състави:

Шотландия: 1. Ангъс Гън, 3. Андрю Робъртсън, 6. Киерън Тиърни, 13. Джак Хендри, 15. Райън Портиъс, 2. Аарън Хики, 7. Джош МакГин, 8. Калъм МакГрегър, 14. Били Гилмор, 4. Скот МакТоминей, 10. Че Адамс

Англия: 1. Аарън Рамсдейл, 8. Калвин Филипс, 5. Марк Гехи, 6. Люис Дънк, 2. Кайл Уокър, 10. Джуд Белингам, 4. Деклан Райс, 3. Киерън Трипиър, 11. Маркъс Рашфорд, 7. Фил Фодън, 9. Хари Кейн.