Англия разкова със 7:0 Северна Македония в двубой от четвърти кръг на пресявките за UEFA EURO 2024.

“Трите лъва“ решиха всичко в двубоя срещу югозападните ни съседи още през първата част, когато вкараха три гола. Триото в предни позиции бе точно – Хари Кейн, Букайо Сака и Маркъс Рашфорд отбелязаха до 45-ата.

През втората част Сака вкара още два гола, за да оформи хеттрика си, а по още едно попадение на „Олд Трафорд“ добавиха Калвин Филипс и Кейн, за когото това бе 58-и гол с националната фланелка.

Англия събра 12 точки от 4 мача и е с голова разлика 15:1. Северна Македония има 3 точки от 3 мача на четвъртото място.

Gulliver/GettyImages
53 снимки

Първият четвърт час на двубоя в Манчестър не предлжи нищо интересно. Балканците се защитаваха добре, въпреки че не бяха в глуха защита.

Тежък сблъсък беляза 15-ата минута на мача, когато бранителят на гостите Стефан Ристовски и капитанът на европейския вицешампион Хари Кейн удариха тежко главите. Последствия имаше най-вече за защитаващия се футболист, чиято глава бе превързана.

След около половин час игра "Трите лъва" откриха. Страхотно подаване на Рашфорд от фланга мина между краката на един защитник на гостите и остави неподготвен друг. До топката стигна Люк Шоу, който пусна успореден пас към малкия пеналт, а там бе Хари Кейн, който направи 1:0.

Девет минути трябваха на Англия за нов гол. Кейн комбинира с Арнолд, който насочи топката почти на тъчлинията, където бе Уокър. Бекът на Сити намери Сака в наказателното поле с остър пас, а с десния си крак крилото намери мрежата зад Димитриевски - 2:0.

Англия вкара и трети гол в последната от редовните 45 минути. Кейн пресече пас на Ристовски и насочи към Хендерсън, а той намери Рашфорд на няколко метра от вратата. За играча на Манчестър Юнайтед бе елементарно да направи 3:0 на празна врата.

Само две минути след началото на второто полувреме англичаните вкараха и четвърто попадение. Феноменален дълъг пас на Арнолд намери Сака, който си освободи място за изстрел и прати топката в горния десен ъгъл на Димитриевски за 4:0.

Минути трябваха на Сака да оформи и своя хеттрик. Фланговият нападател бе изведен сам срещу северномакедонския вратар и технично реализира за 5:0.

Не мина много време, докато Англия нанесе и своя шести удар. Точен бе Калвин Филипс, който влезе от пейката. Той довкара отблизо и на празна врата една недобре изчистена топка от бранител на гостите.

Англия обаче не спря дотук. Хари Кейн направи резултата 7:0 след точно реализирана дузпа в 73-ата минута.

FT / Англия - Северна Македония 7:0

1:0 Хари Кейн 29`

2:0 Букайо Сака 38`

3:0 Маркъс Рашфорд 45`

4:0 Букайо Сака 47`

5:0 Букайо Сака 51`

6:0 Калвин Филипс 64`

7:0 Хари Кейн 73` (д)

Англия: Джордан Пикфорд, Кайл Уокър, Джон Стоунс, Хари Магуайър, Люк Шоу, Трент-Александър Арнолд, Деклан Райс, Джордан Хендерсън, Букайо Сака, Хари Кейн, Маркъс Рашфорд

Селекционер: Гарет Саутгейт

Северна Македония: Столе Димитриевски, Стефан Ристовски, Гьоко Зайков, Дарко Велковски, Стефан Ашковски, Елиф Елмас, Ариян Адеми, Енис Барди, Егжан Альоски, Александър Трайковски, Илия Несторовски