Отборите на Англия и Бразилия ще играят един срещу друг в първото издание на мача "Финалисима", който противопоставя шампионите на Европа и Южна Америка по футбол при жените.

През уикенда Англия победи с 2:1 след продължение Германия и за пръв път се изкачи на европейския връх, докато по същото време бразилките триумфираха за четвърти пореден път с титлата в Южна Америка след успех с 1:0 над Колумбия. Единственото попадение за "селесао" бе дело на Дебиня от дузпа през първото полувреме.

Мачът "Финалисима" ще се играе в Европа, но от УЕФА и КОНМЕБОЛ допълнително ще обявят датата и мястото му.

Наскоро в Лондон се проведе първото издание на "Финалисима" при мъжете, в което първенецът на Южна Америка Аржентина разби с 3:0 европейския шампион Италия.