Албания победи с повече от категоричното 3:0 Чехия в евроквалификация от група Е.

Срещата в Тирана почти не предложи интрига заради солидното представяне на балканската селекция.

С победата Албания запази първото си място и вече има 13 точки. Чехия е на трето с 8, но на точка зад втория Полша. С 8 пункта обаче е и Молдова.

След само девет минути игра „орлите“ поведоха с гол на Ясир Асани. Той откри със страхотен удар от дистанция.

Осем минути преди почивката положението стана от лошо по-лошо за чехите, които останаха с 10 души на терена - втори жълт картон си изкара Моймир Халил.

След почивката Чехия инкасира и втори гол. Таулант Сефери достигна до топката на границата на наказателното и стреля от движение, за да направи 2:0.

Албания окончателно реши мача, когато Даку намери Сефери на изгодна позиция и резултатът стана 3:0.

Резилът за чехите можеше да стане и още по-голям, когато в 82-ата минута резервата Арбнор Муя вкара четвърти гол, но той бе отменен след Вар преглед.

Това бе първо поражение за Чехия от началото на квалификациите, докато Албания в пети пореден мач няма загуба.