Ал-Насър победи като гост Персеполис с 2:0 в мач от 1-ия кръг на груповата фаза на Азиатската Шампионска лига. Голямата звезда на саудитския клуб – Кристиано Роналдо, обаче разочарова с представянето си. Освен че не успя да се разпише, португалецът бе един от най-посредствените на терена и получи една от най-ниските оценки в мача. Роналдо бе заменен в последните минути на срещата.

Абдулрахман Гариб и Мохамед Касем отбелязаха за саудитския клуб и осигуриха победата за Ал-Насър.Иранците играха с човек по-малко от 52-ата минута.

Отборите ще изиграят следващия си мач от Шампионската лига на Азия на 2 октомври. Ал-Насър ще играе у дома срещу Истиклол от Душанбе. Персеполис гостува на Ал-Духаил от Доха (Катар). Катарският и таджикският клуб направиха равенство помежду си - 0:0.