Ал Итихад се класира за осминафиналите за Купата на Краля на Саудитска Арабия. Това стана след драматичен успех с дузпи над втородивизионния Ал Холуд. Отборът на Нуно Ешпирито Санто беше без голяма част от звездите си.

Гостите откриха резултата след автогол на Роберто Диаш в 18-ата минута, но Ал Холуд изравни чрез Мариано Васкес пет минути преди края на първата част. Ал Итихад имаше преимущество до края на редовното време и в продълженията, но така и не успя да стигне до гол.

Дузпите бяха много драматични, като шампионите на няколко пъти бяха близо до отпадането. 11-метровите удари започнаха с пропуск на Ромариньо за гостите. Ал Холуд сбърка чак четвъртата си дузпа и така се стигна до "внезапна смърт". И двата отбора вкараха шестата си дузпа, но пропуснаха седмата и осмата. След това деветите изпълнения бяха точни, но Мохамед Ал Шахрани направи фаталния пропуск за Ал Холуд.

Ал Ахли продължава напред след победа с 3:2 над Ал Аин като гост. Отборът на Матиас Яйсле поведе набързо с 3:0 през първата част. Два гола отбеляза Фирас Ал Бурайкан, а третият бе дело на Сухайман Ал Набит след асистенция на Роберто Фирмино.

В 82-ата минута Додо върна един гол за Ал Аин, а дълбоко в добавеното време вкара още едно попадение.