Насер Ал Даусари отбеляза най-бързия гол на финал на Шампионската лига на Азия, а Ал Хилал (Саудитска Арабия) спечели рекорден четвърти континентален трофей след победа с 2:0 над корейския Поханг Стийлърс в Рияд.

Ал Даусари прати топката в горния ъгъл на вратата на Джун Ли едва 16 секунди след началото на мача, за да подобри 16-годишния рекорд на Мохамад Калон и да донесе на саудитците четвърта титла след 1991, 2000 и 2019 година.

Поханг, който също търсеше четвърти трофей в Шампионската лига на Азия след 1997, 1998 и 2009 година, удари греда чрез Джин-хо Син в 12-ата минута, но не успя да спечели пред повече от 50 хиляди зрители на стадион "Крал Фахд" в Рияд.

Бившият нападател на Порто Муса Марега добави втория гол за Ал Хилал в 63-ата минута на второто полувреме.

Клубът от Саудитска Арабия заработи 4 милиона долара за спечелването на титлата и ще представя Азия на Световното клубно първенство по футбол в ОАЕ през януари.