Аякс достигна до пета поредна победа, налагайки се с 2:0 над Спарта Ротердам в мач от 22-ия кръг на Ередивизи.

Така отборът намали разликата си с лидера Фейенорд на 5 точки и вече има в актива си 52.

Аякс имаше тотално превъзходство през първата част, като отправи редица опасни атаки. Отборът обаче така и не успяваше да вкара топката в мрежата.

Играчите на Спарта почти не бяха допуснати до наказателното поле на домакина и имаха само едно сериозно положение.

В 45-ата минута обаче усилията на гранда от Амстердам най-накрая се оправдаха и Бертранд Траоре вкара за 1:0.

С удар с левия крак той прати топката покрай защитата и изненада вратаря на Ротердам.

Веднага след почивката в 49-ата минута Каспер Долберг, който асистира за първото попадение, прати топката във вратата за 2:0.

След страхотен пас на Хаким Зиек, той бе на точното място и вкара от близко разстояние.

Спарта е в зоната на изпадащите с 18 точки.