Рейнджърс и Селтик не излъчиха победител в поредно издание на голямото дерби в шотландския футбол. Сблъсъкът от 32-ия кръг завърши при зрелищното 3:3.

"Детелините" поведоха с 2:0 с голове Даизен Маеда още в 1-та минута и на Мат О'Райли от дузпа в 34-та минута. След почивката обаче Джейсън Таверние намали за домакините от дузпа, а след това Абдала Сима възстанови паритета. Гостите обаче си върнаха преднината след точната интервенция на резервата Адам Айда, но в третата минута на добавеното време Рейнджърс се добра до ценна точка с попадението на Раби Матондо.

Така в класирането Селтик продължава да води, но не успя да се откъсне в битката за титлата - разликата е една точка, а "детелините" са с пункт повече на върха.

В следващите си мачове Рейнджърс гостува на Дънди Юнайтед, а Селтик е домакин на Сейнт Мирън. /БГНЕС