Атлетико Минейро се класира на полуфинал в Копа Либертадорес след като победи с 2:0 Флуминензе в мач-реванш от четвъртфиналите на турнира. По този начин с общ резултат 2:1 в двата мача футболистите на клуба от Бело Оризонти детронираха носителя на трофея, който бе постигнал минимален успех преди седмица на „Маракана“.

Герой за Атлетико стана резервата Дейверсон, който се появи на почивката, но отбеляза двете попадения, които класираха тима му сред четирите най-добри състава в тазгодишната надпревара.

Нападателят, който бе привлечен преди около месец от Куяба, откри в 50-ата минута, като изпревари легендарния защитник на гостите Тиаго Силва и с глава прати топката в горния десен ъгъл.

Двубоят отиваше към дузпи, когато отново Дайверсон взриви трибуните след второ попадение в 88-ата минута. Този път той бе изпуснат от защитата и засичайки центриране на Хълк, който бе изпуснал дузпа още в осмата минута, и от непосредствена близост прати „черно-белите“ на полуфинал срещу аржентинския Ривър Плейт.

Така Атлетико се реваншира за отпадането си за Купата на Бразилия преди месец именно от Флуминензе и сега мечтае за класиране на най-големия финал в Южна Америка. Успехът бе пети пореден през тази кампания за Хълк и компания пред своя публика в Копа Либертадорес и сега излизат срещу един от основните фаворити за трофея. Първият двубой с аржентинския гранд е в Бело Оризонти на 23-и октомври.