Жозе Моуриньо загуби първото си голямо дерби в турския футбол. Неговият Фенербахче отстъпи 1:3 у дома на Галатасарай. Срещата беше от шестия кръг на Суперлигата. Двубоят беше втори за Виктор Осимен с екипа на "лъвовете", но той отново не успя да се разпише.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха още в 20-ата минута, когато Доминик Ливакович си вкара автогол след удар на Лукас Торейра. Осем минути след това Дрийс Мертенс удвои.

След час игра едно от новите попълнение на "Джим Бом" Габриел Сара вкара трети гол за своя отбор. Три минути по-късно Абдулкерим Бардакджъ фаулира Ален Сен-Максимен и "фенерите" получиха дузпа. Зад топката застана Един Джеко, който намали резултата.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо обаче нямаша сили за повече в този мач.

За Галатасарай победата беше шеста поредна. Отборът на Окан Бюрук е лидер във временното класиране с пълен актив от 18 точки. Фенербахче е втори с 13 точки.