Порто победи с 1:0 Реал Мадрид в среща между легендите на двата отбора на стадион "Сантиаго Бернабеу". Така португалският отбор спечели единадесетото издание на благотворителния мач за  борбата с АЛС (амиотрофична латерална склероза). Част от приходите ще отидат и за подкрепа на социалните спортни проекти на Фондация Реал Мадрид.

Сблъсъкът трябваше да се играе през 2020 г., но беше отложен поради пандемията. Единствения гол в двубоя вкара Марек Чех още в 9-ата минута. Вратарят Икер Касияс пази и за двата отбора. Впечатляваща форма показа Зинедин Зидан, но това не бе достатъчно да спаси Реал Мадрид от загуба. Отлични изяви на вратата на Порто имаше Витор Бая, който спаси удари на Фернандо Мориентес и Кларънс Зеедорф.

​СЪСТАВИТЕ

Реал Мадрид: Касияс, Роберто Карлос, Иван Кампо, Арбелоа, Карембьо, Зидан, Солари, Зеедорф, Фиго, Раул, Мориентес (МакМанаман, Баптища, Раул Браво, Мила, Буйо, Павон, Фернандо Санс, Амависка, Гранеро, Алфонсо, Контрерас, Бутрагеньо)

Порто: Витор Бая, Марек Чех, Р. Коща, Бруно Алвеш, Жоао Пинто, Диего, Кощиня, Руи Барош, П. Асунсао, Босингва, Дерлей (П. Мендес, Бруно Вале, Марио Силва, Варела, Пена, Рубенс-младши, Р. Силва, Гаспар, Касияс)