Сърбия надигра САЩ с 2:1 в контрола, в която и двата отбора заложиха на играчи, които по-рядко попадат в титулярните им състави. Предвид факта, че срещата се проведе извън международния календар на ФИФА, нито селекционерът на „плавите“ Драган Стойкович, нито временният наставник на „янките“ Антъни Хъдсън не повикаха най-силните си футболисти.

17-те повикани от Стойкович имаха общо четири мача за националния отбор помежду си преди първия съдийски сигнал в Лос Анджелис. Дори така, сърбите се оказаха твърде силни за американския тим, съставен предимно от играчи, базирани в Северна Америка.

САЩ поведе в 29-та минута чрез Брандън Васкес, след като нападателят засече с глава центриране на родения в Германия бранител Юлиан Гресел. Сърбия изравни две минути преди почивката, когато Лука Илич се възползва от дупка в стената на американците и възстанови паритета от пряк свободен удар. Веднага след началото на второто полувреме обратът бе оформен, а точен бе Велко Симич.

За Щатите предстои втора контрола с Колумбия в събота.