Спортинг Лисабон постигна ценен успех над Порто с 2:0 у дома в дербито от 14-ия кръг на португалската Примейра Лига. По този начин тимът се изкачи отново на върха в класирането.

Виктор Гьокерес изведе домакините напред в резултата в 11-та минута, а негов втори гол в 44-та бе отменен след намеса на ВАР. Малко след началото на втората част Пепе от гостите си изкара директен червен картон, което допълнително усложни положението на „драконите“. То стана неспасяемо след час игра, когато Гьокерес асистира на Педро Гонсалвеш.

До края статуквото остана непроменено и така Спортинг отново окупира върха в таблицата, с точка повече от втория Бенфика и с три пред третия Порто.

В следващия кръг Спортинг гостува на Портимонензе, като преди това предстои и визита на Тондела за Купата на Лигата, докато Порто първо приема Лейшоеш за Купата на Лигата, а впоследствие е домакин и на Шавеш за първенство.