САЩ спечели шеста в историята си Голд Къп, след триумф във финала на турнира с 2:1 срещу Ямайка.

Двата отбора направиха интересен и доста равностоен двубой, но Ямайка загуби титулярния си вратар Андре Блейк заради счупена ръка още през първото полувреме.

Спечеленият трофей остави САЩ само на един от рекорда на Мексико в турнира.

Джоузи Алтидор откри резултата в 45-та минута от пряк свободен удар, когато с помощта на гредата топката се озова във вратата.

Джевон Уотсън изравни пет минути след подновяването на играта през второто полувреме, след грешка на американската защита, като засече отлично центриране на Кемар Лоурънс.

Алвас Пауъл имаше най-добрия шанс за Ямайка след това, да изведе символичния гост напред, но Тим Хауърд направи страхотно спасяване в 74-та минута.

Само една по-късно Клинт Демпси удари греда за САЩ, след като с глава засече топката от няколко метра.

Победното попадение дойде в 88-та минута, когато Джордан Морис се оказа най-съобразителен след един рикошет в наказателното поле и намери очертанията на вратата за 2:1.