Селекцията на Сенегал е една стъпка по-близо до спечелването на първата си Купа на африканските нации, след като елиминира Екваториална Гвинея след успех с 3:1 от четвъртфиналите в турнирната надпревара.

Садио Мане направи изненадващо завръщане в състава за „лъвовете на Теранга“ след тежък сблъсък в главата срещу Кабо Верде, а звездата на Ливърпул даде брилянтен пас в 21-ата минута за бившия нападател на Бристол Сити – Фамара Диедиу, който прониза Хесус Овоно.

Сенегал - Екваториална Гвинея

източник: sofascore.com

Веднага след паузата Екваториална Гвинея получи дузпа, когато Ибан Еду прати топката в ръката на Калиду Кулубали, но след намесата на ВАР реферът Виктор Гомес отмени решението си. Секунди след това обаче Пабло Гане комбинира с Яник Буйла, за да може той да реализира първия си гол с националната фланелка.

Алиу Сисе пусна в игра Сар, Диенг и Куяйте, а именно Шейку Куяте порази вратата на съперника след груба неточност в отбранителната линия на Екваториална Гвинея за 2:1, а 11 минути преди края на редовното време Исмаила Сар оформи крайното 3:1 в камерунската столица Яунде.

В полуфиналния си мач сенегалците ще спорят с Буркина Фасо за място на финала.