Вицешампионът от предишното издание на Купата на африканските нации – Сенегал е на втори пореден финал в континенталната надпревара. “Лъвовете от Теранга“ победиха с 3:1 Буркина Фасо в първи полуфинал и ще чакат победителя от другия между домакина Камерун и Египет.

Всички голове в срещата паднаха през второто полувреме, но първото бе не по-малко интригуващо. Етиопският арбитър Бамлак Вейеса отмени две дузпи за сенегалците след видеоповторения. Първата срещу Шейку Кояте, а втората срещу полузащитника на ПСЖ - Идриса Гай.

Съотборникът на Гай при парижани – Абду Диало откри в 70-ата, а шест минути по-късно самият полузащитник на френския тим удвои.

“Жребците“ върнаха едно попадение в 82-ата, преди звездата на Ливърпул Садио Мане да подпечата успеха за селекцията на Алиу Сисе.