Селтик постигна рекордна победа на терена на вечния си съперник Рейнджърс, разгромявайки го с 5:1 на неговия „Айброкс“ в дерби от първия кръг на плейофите в първенството.

Никога в историята на това съперничество Селтик не бе печелил като гост с такъв резултат.

Най-добрият голмайстор на „детелините“ Скот Синклеър откри в 7-ата минута от дузпа. Грифитс в 18-ата, Макгрегър в 52-ата и Боята в 66-ата направиха резултата 0:4, преди Кени Милър да намали на 1:4 в 79-ата.

Селтик имаше думата и за още един, последен гол в дербито, вкаран от Лустиг в 87-ата минута.

От шест мача с Рейнджърс през този сезон Селтик спечели пет, а вече от известно време е недостижим с титлата в шампионата. Селтик има 94 точки след 34 кръга, вторият Абърдийн е с 67, а Рейнджърс е трети с 58 точки – с 36 по-малко от Селтик.