Тимът на Селтик постигна класическа победа при гостуването си на Хамилтън Академикъл с 3:0 в среща от 20-ия кръг на шотландската Висша лига.

„Детелините“ стигнаха до крайния успех през второто полувреме. Одсън Едуард даде тон за победата в 49-та минута след точно изпълнена дузпа. Малко след Лий Грифитс покачи аванса на гостуващия състав след асистенция на Едуард, а четвърт час преди края на редовното време Дейвид Търнбул оформи класиката.

В подреждането Селтик изостава с цели 16 точки от лидера Рейнджърс, който по-рано надви у дома Хибърниън с 1:0, но с три мача по-малко от Стивън Джерард и компания. Хамилтън е предпоследен със 17 пункта. В следващия кръг Селтик гостува на Рейнджърс в поредното издание на дербито между двата вечни съперника, а Хамилтън е домакин на Мъдъруел.