Отборът на Германия победи Перу с 2:1 в приятелска футболна среща, която се игра в Зинсхайм. Немците, които преди дни направиха 0:0 с Франция в турнира за Лигата на нациите, измъкнаха победата срещу Перу с гол в 85-ата минута на Нико Шулц.

Преди това воденият от селекционера Йоаким Льов тим трябваше да изравнява в 25-ата минута чрез Юлиан Бранд. Перу пък поведе с попадение на Луис Адвинкула за 1:0 в 22-ата минута на двубоя.

Льов използва доста широк състав и даде шанс на повече играчи да покажат качествата си в срещата.

Марко Ройс, който бе сред титулярите стреля добре в 3-ата минута, но прати топката в ръцете на вратаря на Перу Педро Галесе.

Германия имаше нова възможност в 13-ата минута, когато Матиас Гинтер също не успя да преодолее стража на съперника. Пак Ройс бе близо до попадение в 20-ата минута, но стреля вляно от вратата.

Перу нанесе своя удар в 22-ата минута. Луис Адвинкула получи удобен пас и реализира с хубав удар за 1:0 за гостите. Само 3 минути по-късно обаче Германия успя да идравни. Юлиан Бранд бе изведен отлично от Тони Кроос и вкара за 1:1.

След почивката Мигел Трауко застраши вратата на Германия в 54-ата минута, но Марк-Андре Тер Стеген вниваваше. Само 4 минути по-късно Джеферсон Фарфан също пропусна да се разпише, пращайки топката над гредата.

Германците на свой ред пропиляха възможност за гол в 74-ата минута, когато Нилс Петерсен стреля вляво от вратата.

Победното попадение дойде в 85-ата минута. След грешка в защитата на Перу, немците се възползваха, топката стигна до Петерсен, който намери Нико Шулц и 25-годишният футболист реализира за 2:1 в полза на Германия.