Националният отбор  на Русия победи с 2:1 Киргизстан в приятелски мач, който беше първи за „Сборная“ след пауза от близо година. Отборът на Валерий Карпин игра за последно на 14 ноември 2021 година, когато загуби от Хърватия с 0:1 в световна квалификация. След това в сила влезе наказанието на Русия да участва във всички турнири под егидата на ФИФА и УЕФА заради войната с Украйна.

В Бишкек домакините изненадващо поведоха с гол на Алимардон Шукуров в 24-ата минута, но руснаците много скоро изравниха с попадение от дузпа на Александър Соболев. В 89-ата минута красив удар извън наказателното поле на Данийл Уткин донесе успеха на Русия.

Въпреки победата, тимът на Карпин не показа убедителна игра и отнесе доста критики от медиите.

„Критики е имало и ще има. С 6:0 ли трябваше да спечелим? Същото беше и след мача с Кипър. Задачата ни беше да видим на какво ниво сме и да победим“, коментира селекционерът на Русия.