Република Корея победи с 4:1 Египет в контролна среща, която се игра в Сеул.

По този начин тимът на старши треньора Пауло Бенто завърши юнския прозорец от контролни срещи с две победи, едно равенство и само едно поражение, дошло срещу петкратния световен шампион Бразилия.

Още до 21-вата минута домакините от Южна Корея водеха с 2:0. Хван Уй-джо откри в 16-ата минута с глава след центриране на Ким Джин-су, а малко след това Ким Юн-гуон покачи след заучено изпълнение на корнер.

Тимът на Египет, който пристигна в Сеул без най-големите си звезди, се върна в мача в 37-мата минута чрез нападателя на Галатасарай Мостафа Мохамед, но през второто полувреме домакините отказаха всякакви опити за обрат на африканския си съперник.

Чо Ге-сун вкара трети гол за корейците в 85-ата минута, а в добавеното време Куон Чан-хун оформи крайното 4:1.

Република Корея ще играе на световното първенство в Катар в група заедно с тимовете на Португалия, Гана и Уругвай.