Рейнджърс спечели като гост с 2:0 над Селтик в голямото дерби на Шотландия за втори пореден път и вече има преднина от 4 точки на върха на класирането. Отборът на Стивън Джерард победи “Селтик Парк” след два гола на защитника Конър Голдсън. Бранителят откри резултата в деветата минута и се разписа отново в 54-ата минута, за да донесе трите точки за "сините".

Капитанът на Рейнджърс Джеймс Таверние центрира от фаул в деветата минута и след удар с глава на Голдсън резултатът бе открит. Тимът на Нийл Ленън направи опит да отговори, но без да застраши вратата на гостите. Атаките на съперника изглеждаха доста по-опасни.

Отлична комбинация между Арфийлд, Камара и Морелос на границата на наказателното поле доведе до второто попадение в 54-ата минута минута. Морелос центрира, а голмайстор отново бе Голдсън. До края Рейнджърс пропусна да спечели и с по-изразителен резултат.