Рейнджърс спечели дербито на Шотландия, побеждавайки Селтик с 2:1. Отборът, воден от Стивън Джерард постигна първи успех на "Паркхед" от 2010 г. , докато за "детелините" загубата в първенството бе първа като домакин от края на сезон 2017-2018. Головете за Рейнджърс вкараха Райън Кент (36) и Никола Катич (56), за "детелините" се разписа Одсон Едуард (51). Гостите завършиха мача с 10 души, след като Алфредо Морелос получи втори жълт картон в добавеното време на мача.

След равностойно начало футболистите на Селтик и Рейнджърс си размениха  по няколко  положения, но без сериозно да притеснят двамата вратари. В 33-ата минута "детелините" пропиляха златен шанс да поведат в резултата, след като получиха правото да изпълнят дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Никола Катич, който задържа за фланелката Юлиен при центриране от корнер. От бялата точка Райън Кристи обаче не можа да преодолее вратаря на Рейнджърс Алън МакГрегър.

Пропускът внесе напрежение в тима на Селтик и само след 4 минути те вече изоставаха в резултата. Борна Баришич проби отляво и пусна страхотен пас по земя към непокрития Райт Кент, който без забавяне прати топката в долния десен ъгъл на стража на "детелините" за 0:1.

Футболистите на треньора Нийл Ленън реагираха веднага и макар и с голяма доза шанс стигнаха до гол в 41-ата минута. Одсон Едуард отклони удар на съотборник и топката попадна зад гърба на вратаря Алън МакГрегър.

Стивън Джерард Рейнджърс

източник: getty images

Втората част започна отлично за Рейнджърс. В 56-ата минута Никола Катич засече центриране от ъгловия удар и направи безпомощен вратаря Форстър за 1:2.

Изпаднали отново в ролята на догонващи, "детелините" взеха инициативата и подложиха на натиск гостите. В 66-ата минута Кристофър Юлиен отправи опасен удар с глава, но стражът на Рейнджърс изби в корнер. Болинголи-Мбомбо и Калъм МакГрегър също си пробваха късмета, но безуспешно.

С победата си Рейнджърс скъси аванса на Селтик само на две точки, а има и мач по-малко.

СЕЛТИК - РЕЙНДЖЪРС 1:2

Голмайстори: 0:1 Райън Кент 36, 1:1 Одсон Едуард 41, 1:2 Никола Катич 56

СЕЛТИК: 67. Форстър, 30. Фримпонг, 2. Юлиен, 35. Айер, 23. Болинголи-Мбомбо, 8. Браун, 42. Калъм МакГрегър, 49. Форест, (68 - 21. Нтчам ), 17. Кристи (81 - 9. Грифитс), 19. Джонстън (68 -  6. Битон), 22. Едуард
Треньор Нийл Ленън

РЕЙНДЖЪРС: 1. Алън МакГрегър, 2. Таверние, 6. Голдсън, 19. Катич, 31. Баришич, 8. Джак, 10. Дейвис (90 - 4. Едмъндсън), 18. Камара, 17. Арибо, 20. Морелос, 14. Кент