Пореден расистки скандал гръмна във футбола. Този път грозните деяния станаха на стадиона в Гимараеш, където един срещу друг се изправиха Витория и Порто в пореден мач от кръга в Лига Сагреш.

При резултат 1:1 стрелецът на гостите Муса Марега отбеляза гол, с който донесе победата на тима си. Празнувайки попадението си, малиецът посочи цвета на кожата си, докосвайки ръката си. Това не се хареса на феновете на домакините, които започнаха да го обиждат на расова основа и към терена полетяха седалки.

28-годишният футболист веднага поиска да напусне терена, но част от неговите съотборници опитаха да го спрат. Това направиха и футболисти на Витория, както и хора от щаба на Порто, но Марега бе непоколебим. В крайна сметка в 72-ата минута той бе заменен от Манафа и се прибра в съблекалнята.