Португалия и Испания завършиха при равенство 0:0 в приятелска среща. Двата тима предложиха великолепна игра, но единственото липсващо нещо в мача бе липсата на голове.

Още в 3-ата минута Жерард Морено можеше да изведе напред гостите на стадион „Жозе Алваладе“, но изстрелът му попадна в ръцете на Руи Патрисио.

През първото полувреме играта се развиваше на високо темпо, но опасностите пред двете врати липсваха.

В 53-ата минута капитанът на Португалия Кристиано Роналдо стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда, което попречи на нападателят да реализира страхотен гол.

В 68-ата минута домакините за втори път нацелиха гредата. Ренато Санчес отправи топовен изстрел от въздуха, но отново топката не попадна в мрежата.

Малко по-късно Адама Траоре направи великолепен пробив отдясно. Крилото нахлу в наказателното поле и подаде по земя към Дани Олмо около точката на дузпата. Младокът стреля, но Руи Патрисио спаси.

До края на двубоя двата отбора опитаха още опасни нападения, но и те не се увенчаха с късмет.