Нидерландският шампион Аякс разби тежко гостуващия на „Йохан Кройф Арена“ Камбуур с 9:0 в двубой от 5-ия кръг на Ередивизи. Българинът Филип Кръстев се появи на терена като смяна в 83-ата минута за гостите.

Иначе домакините буквално разпиляха своя съперник, като осем различни футболисти се разписаха в мача.

През първото полувреме паднаха четири попадения. Юриен Тимбер даде начало на головото шоу в 16-ата минута а три по-късно Стивън Берхюс удвои. Третото попадение бе на сметката на Нусаир Мазрауи в 29-ата минута, а четвъртото отбеляза Давид Нерес в 38-ата минута.

През втората част бяха отбелязани нови четири попадения. Първите три от тях паднаха в рамките на седем минути. Те бяха дело на Душан Тадич в 60-ата, Мохамед Дарами в 64-ата и Себастиен Алер в 67-ата минута.

В 76-ата минута Данило вкара и осмия гол, а в 84-ата минута отново Давид Нерес оформи крайното 9:0.

С тази победа Аякс излезе начело в класирането с 13 точки, но и мач повече от големия си съперник ПСВ Айндховен. Камбуур остава на 9-ата позиция с 6 точки.