Палмейрас триумфира в Копа Либертадорес за втора поредна година след победа с 2:1 над Фламенго. Тимът от Сао Пауло спечели състезанието за трети път и се присъедини към Сао Пауло, Сантос и Гремио, които са другите бразилски клубове с по три купи. За най-добър играч на турнира беше избран капитанът на победителите Густаво Гомес.

Палмейрас стигна до успеха с гол в продълженията на мача, след като в редовното време резултатът бе 1:1. Палмейрас поведе в 5-ата минута чрез Рафаел Вейга, а вина за попадението носи и бившият защитник на Челси и Арсенал - Давид Луис. Звездата на Фламенго Габигол изравни в 72-ата минута с 11-ия си гол в турнира. В петата минута на първото продължение взетият под наем от Манчестър Юнайтед - Андреас Перейра се подхлъзна и подари топката на резервата Дейверсон, който донесе победата за отбора си, а в радостта си дори се разплака.