Галатасарай победи Бешикташ с 2:1 в едно от най-големите дербита на турския футбол. Срещата беше от 10-и кръг на Суперлигата. Давинсон Санчес откри резултата в 13-ата минута, а Виктор Осимен удвои в 67-ата минута. В добавеното време на срещата Ернест Мучи оформи крайния резултат.

"Джим Бом" е лидер във временното класиране с 28 точки. Бешикташ е четвърти с 20 точки.

"Лъвовете" поведоха още в 13-ата минута. Тогава Габриел Сара центрира в наказателното поле, а Давинсон Санчес надскочи Шер Ндур и с глава насочи в долния десен ъгъл за 1:0.

Домакините удвоиха аванса си в 67-ата минута. Отново Габриел Сара се превърна в асистент, като този път бразилецът намери Виктор Осимен от свободен удар, а нигерицът с глава се разписа за 2:0.

"Черните орли" върхаха един от головете в добавеното време на срещата. Ернест Мучи се освободи в наказателното поле на съперника и с премерен удар вкара за крайното 2:1.