Ривър Плейт извоюва четвъртата си Копа Либертадорес ("Купата на Освободителите"! След 1986 г., 1996 г. и 2015 г., 2018  г. също влиза в митологията на един от най-големите клубове в Южна Америка.

Най-ценният трофей бе спечелен след велик успех над вечния враг Бока Хуниорс след 3:1 във финалния реванш на "Сантиаго Бернабеу" в Мадрид. Головете за успеха на "милионерите" вкараха Лукас Прато (68'), Хуан Кинтеро (109') и Гонсало Мартинес (122'). Единственото попадение за Бока реализира Дарио Бенедето (44') в края на първата част.

Победата е още по-сладка за Ривър, тъй като тимът осъществи пълен обрат над своя съперник, след като губеше след 45 минути игра. Така с общ резултат от двете срещи - 5:3, Ривър вдига трофея.

Припомняме, че двубоят трябваше да се състои на "Ел Монументал" в Буенос Айрес на 24-ти ноември, но бе отлаган на два пъти поради нападение на феновете на Ривър по автобуса на Бока, пълен с играчи на тима. Няколко дни по-късно от CONMEBOL и ФИФА решиха срещата да се проведе в Мадрид, на "Естадио Сантиаго Бернабеу" (на 10 000 км от Буенос Айрес) на 9-ти декември.

В галерията можете да се насладите на празненствата на Ривър, веднага след края на срещата!

Раят се напълни с "милионери"! Ривър Плейт прегърна Копа Либертадорес!