Звездата на Аржентина Лионел Меси е уверен, че тимът му ще успее да се класира за следващата фаза на Копа Америка, въпреки разочароващите първи два мача от турнира.

Снощи Аржентина направи 1:1 с Парагвай, а в първия си двубой допусна поражение от Колумбия с 0:2. В последния си мач „гаучосите” се изправят срещу Катар, а загуба в него ще остави Аржентина извън сметките.

Меси обаче вярва, че до подобна развръзка няма да се стигне.

“Всички в отбора са убедени, че ще победим в следващия мач. Трябва да продължим да търсим лицето на отбора и да се подобряваме. В първите минути играхме добре, но след техния гол нещата се объркаха. През втората част дадохме всичко и стигнахме до точката”, коментира Меси след мача.

Аржентина стигна до равенството с Парагвай благодарение на точната дузпа, изпълнена именно от Меси. В момента отборът на Лионел Скалони се намира на последното място в група B с една точка в актива си.