Световният шампион по футбол Франция се разправи лежерно срещу Казахстан като гост и победи с 2:0 в Нур-Султан. Усман Дембеле даде превес на „петлите” в 20-ата минута, а броени минути преди почивката Серхи Мали си наниза автогол. Четвърт час преди края резервата Килиан Мбапе изпусна дузпа, която дойде след фаул, извършен срещу самия него и по този начин французите записаха първи успех в кампанията, след като в предния си мач направиха равенство – 1:1, срещу Украйна.

В сряда хората на Дидие Дешан гостуват на Босна и Херцеговина, който е воден от българина Ивайло Петев.

Гостите от Франция откриха резултата след 20 минути игра. Тогава играчът на Барселона Усман Дембеле получи вдясно топката и отправи мощен изстрел с десния крак, като направи безпомощен Мокин и откри резултата - 1:0.

В последните минути на първото полувреме бранител на Казахстан предотврати сигурен гол за Франция. Тома Льомар копна добре топката отляво за Марсиал, който ѝ налетя с глава, но изчистване в корнер блокира шанса за втори гол. След него обаче „петлите” все пак реализираха втория си гол, след като Малий си закова топката с глава след центрирането.

Футболистите от бившата съветска република нямаха сили да се противопоставят и французите излязоха спокойни за втрото полувреме. След около час игра Дешан направи тройна смяна, изваждайки Пол Погба, Марсиал и Гризман. Малко преди смяната си Марсиал получи тежък удар и за кратко беше извън игра.

Гризман пропусна да реализира трети гол в 69-ата, когато засече с глава центриране отдясно, но вратарят спаси.

В 76-ата минута пък влезлият като резерва Килиан Мбапе спечели наказателен удар и сам се нагърби с изпълнението, но ударът му бе отразен от вратаря на казахстанците Мокин. В 78-ата Мокин направи още едно спасяване. Адриен Рабио бе изведен вляво и можеше да даде успореден пас в наказателното поле за Мбапе, но реши да стреля от малък ъгъл и стражът на домакините спря топката.

Рефер: Алексей Кулбаков (Русия)

Стадион: „Нур-Султан” (Астана)

Казахстан: Мокин – Бистров, Йерланов, Мали, Алип, Валулин – Мужиков, Тагиербен, Васильев, Нургальев /к/, Федин

Селекционер: Талгат Байсуфинов

Франция: Лорис – Дин, Лангле, Зума, Дюбоа – Ндомбеле, Погба, Марсиал, Гризман, Лемар, Дембеле

Селекционер: Дидие Дешан