Отборите на Рейнджърс и Селтик направиха равенство 2:2 в голямото дерби на Шотландия от 20-ия кръг на Премиършип. На "Айброкс" шампионите от Селтик стигнаха до ценна точка, благодарение на късен гол на нападателя Киого Фурухаши.

Двубоят започна добре за играчите на Анге Постекоглу, които поведоха в резултата още в петата минута чрез Дайзен Маеда. Домакините отговориха със силен период малко след почивката, който им донесе пълен обрат след голове на Райън Кент и Джеймс Таверние в 47-та и 53-та минута. Рейнджърс изглеждаше близо до успеха в Олд Фърм Дерби, но две минути преди края на редовното време Фурухаши изравни за крайното 2:2.

По този начин Селтик запази комфортната си преднина от 9 точки на върха и направи сериозна заявка за нова шампионска титла.