Катар ще срещне Япония във финала на турнира за Купата на Азия. Това стана ясно, след като домакинът на Световното първенство по футбол през 2022 г. премаза Обединените арабски емирства с 4:0 във втория полуфинал на надпреварата.

Финалът ще бъде исторически за Катар, който се класира за първи път на толкова високо стъпало в международно състезание в своята история.

Попаденията за Катар по пътя към финала отбелязаха Буалем Коуки (22;), Алмоес Али (37'), Хасан Халид (80') и Хамид Исмаели (94').

В първия полуфинален мач Япония победи Иран с 3:0. Последният двубой в турнира за Купата на Азия е 1 февруари (петък) на "Заейд Спортс Стейдиъм" в Абу Даби.

Любопитното е, че двата тима - Катар и Япония, са държавите, поканени за участие в предстоящата Копа Америка - тя ще се проведе в Бразилия между 14 юни и 7 юли 2019-а година.