Представителят на домакините от Япония Кашима Антлърс се класира на финала на Световното клубно първенство, след като надви с 3:0 носителя на Копа „Либертадорес“ Атлетико Насионал от Колумбия.

Мачът бе белязан от историческата грешка на рефера от Унгария Виктор Касай, който за пръв път използва видеоповторение, за да определи дали има дузпа за японците и я отсъди, но не видя преди това засадата, в която се намираше футболист на домакините.

Шома Дой се възползва от грешката на рефера и откри от дузпата в 33-ата минута.

В последните минути от мача домакините стигнаха до нови два гола и затвърдиха победата си на 3:0. Точни в 83-ата и 85-ата минута бяха съответноЯсуши Ендо и Юма Сузуки.

На финала Кашима ще срещне победителя от другия полуфинал, който в четвъртък ще противопостави Реал Мадрид на мексиканския Клуб Америка.