Бешикташ победи Галатасарай с 2:1 в едно от големите дербито на турския футбол. Двубоят бе от 10-ия кръг на Суперлигата. „Чим бом” излезе напред на „Водафон Парк” в 36-ата минута с гол на Александру Чикалдау. Пет минути по-късно Кайл Ларин изравни. Канадецът се превърна в герой за домакините в 64-ата минута, когато направи обрат. В 79-ата минута Мостафа Мохамед пропусна дузпа.

С успеха „черните орли” събраха 20 точки и излязоха на трето място във временното класиране. „Лъвовете” са с три точки по-малко на осмо място. Лидер е Трабзонспор с 24 точки.

Срещата започна с по-добра игра на домакините. В 10-ата минута Миралем Пянич опита остро центрира отдясно. Топката летеше опасно към вратата на Фернандо Муслера, но кацна на горната греда. Девет минути по-късно Пянич със страхотен пас изведе Алекс Тейшейра сам в наказателното поле. Бразилецът обаче прати топката покрай вратата.

В 35-ата минута „ лъвовете” поведоха. Керем Актюркоолу проби през центъра и намери Александру Чикалдау пред наказателното поле. Румънецът насочи неспасяемо в левия ъгъл за 0:1. Пет минути по-късно „черните орли” изравниха. Кайл Ларин се възползва от грешка на Муслера, който излезе, но не успя да улови топката, и от трудна позиция с глава вкара за 1:1.

В 56-ата минута Ларин можеше да направи пълен обрат. Валентен Розие проби отдясно и центрира остро. ДеАндре Йедлин успя в последния момент да изпревари канадския нападател и изби топката.

В 64-ата минута обратът бе факт. Пянич центрира от корнер, Неджип Уйсал продължи с глава към далечната греда, където Ларин успя да изпревари защитник и опъна мрежата за 2:1. Две минути по-късно „чим бом” бе близо до изравнителен гол. Далечен шут на Халил Дервишоолу мина опасно покрай лявата греда.

В 71-ата минута Ларин бе близо до своя хеттрик. Канадецът засече с глава поредното отлично центриране на Пянич, но този път Муслера успя да спаси. Осем минути по-късно Галатасарай получи дузпа, след като Домагой Вида игра с ръка след удар на Керем Актюркоолу. Зад топката застана резервата Мостафа Мохамед. Египтянинът стреля в долния десен ъгъл, но Ерсин Дестаноолу успя да избие.