Италия разби Молдова с 6:0 в приятелска среща играна на „Артемио Франки“. Селекционерът на Скуадра Адзура Роберто Манчини бе заложил на експериментален състав, но това не попречи на възпитаниците му да разгромят опонента си.

Головото шоу стартира в 19-ата минута, когато Джакомо Бонавентура центрира от ъглов удар и Браян Кристанте с глава откри резултата.

Четири по-късно Италия удвои преднината си. Кристиано Бираги подаде към Франческо Капуто в наказателното поле, а нападателят технично реализира в левия ъгъл.

Домакините не намалиха оборотите и положенията пред вратата на Молдова се редяха едно след друго.

В 30-ата минута бе отбелязан и трети гол. Стефан Ел Шаарави бе намерен в наказателното поле и с красив удар в долния десен ъгъл реализира.

Осем по-късно гостите си отбелязаха и автогол, за да стане кошмарът им пълен. Вячислав Посмак не успя да изчисти добре топката и тя попадна в мрежата.

Но това не бе всичко за първото полувреме и Стефан Ел Шаарави добави още едно попадение в сметката си.

Италия намали оборотите през втората част и домакините стигнаха само до още едно попадение. В 72-ата минута Доменико Берарди оформи крайния резултат. Винченцо Грифо демонстрира страхотен поглед и подаде към нападателя на Сасуоло, който хладнокръвно отбеляза.