Финалистът на световното първенство в Катар 2022 Испания стигна до късен успех с 2:1 над Албания в контролен мач, изигран на стадион "Корнея-Ел Прат" в Барселона.

Домакините откриха чрез Феран Торес четвърт час преди края. Албанският нападател на Гранада Мирто Узани изравни в 85-ата, а успехът за Испания донесе Дани Олмо в 90-ата.

Двубоят започна с доминация на Испания, но албанците първи стигнаха до опасно положение. Иван Балиу напредна опасно и подаде към Сокол Чикалеши, чийто удар мина на сантиметри от гредата. Домакините отговориха чрез Педри, чийто удар беше отразен от Етрит Бериша. Втората част започна с положение пред албанската врата, но Бериша отново беше на мястото.

В същото време албанците тормозеха испанската отбрана най-вече чрез нападателя на Саутхемптън Армандо Броя. Така се стигна до заключителния четвърт час, когато паднаха и трите гола. Феран Торес завърши брилятно атака на домакините в 75-ата минута.

Само десет по-късно гостите изравниха, след като Мирто Узуни след рикошет вкара топката в мрежата на Испания. В 90-ата минута обаче Дани Олмо спаси празника за домакините, като донесе успеха за тима си. Така се спази традицията Албания винаги да губи срещу Испания.