Испания победи категорично с 4:0 следващия съперник на България - Грузия в мач от Група Б на световните квалификации за Мондиал 2022. „Фуриите“ решиха двубоя още през първото полувреме, когато направиха резултата класически.

Домакините откриха резултата в 14-ата минута, когато Хосе Гая стреля от границата на наказателното поле и реализира.

Десетина минути по-късно Испания удвои преднината си, след като тимът на Луис Енрике организира отлична атака, а Карлос Солер с великолепен изстрел под напречната греда вкара.

В 33-ата минута „Ла Фурия“ направи резултата класически. Феран Торес центрира в наказателното поле, където Хосе Гая овладя и с изстрел в десния ъгъл вкара неспасяемо топката в мрежата, но ситуацията бе разгледана с ВАР и главният съдия Тиаго Матинш не зачете попадението заради засда.

Четири минути преди края на първото полувреме Испания реализира ново попадение. Маркос Йоренте изведе Феран Торес, който хладнокръвно реализира в долния десен ъгъл.

През второто полувреме Испания продължи да диктува темпото и в 63-ата минута достигна до четвърти гол. Пабло Сарабия се възползва от свободното пространство и оформи крайния резултата с хубаво изпълнение.

Дълбоко в добавеното време хлфът реализира и втори гол, но той отново бе отменен след преглеждане с ВАР.

Испания продължава да бъде водач в групата с актив от 10 точки с една повече пред Швеция. От своя страна Грузия е на последното място с една.