Исландия се съвзе след загубата от Босна и Херцеговина(0:3). „Викингите“ разбиха със 7:0 аутсайдера в група J Литхенщайн. Двубоят между двете страни се игра в столицата на загубилите – Вадуц.

БГНЕС
25 снимки

Първото полувреме по нищо не предващаваше крайния разгромен резултат. Исландия поведе на бърза ръка в третата минута чрез Давид Олафсон, но съумя да вкара второто си попадение към края на първите 45 минути. Негов автор стана Хакон Харалдсон.

През втората част се разрази истинска вихрушка пред вратата на Бенямин Бюхел, който инкасира цели пет попадения. Арон Гунарсон отбеляза хеттрик.

Гунарсон започна своята наказателна акция с попадение три минути след началото на второто полувреме и я продължи в 68-ата минута с гол за 0:4.

Третият път, в който прати топката в мрежата, бе от дузпа в 73-ата минута за 0:5.

В края на срещата Андри Гудьонсен и Микаел Елертсон вкараха по веднъж, за да отчаят докрай германоговорящата страна.