Световният вицешампион Хърватия постигна реми 1:1 при гостуването си срещу Португалия в приятелски мач. На „Ещадио Алграве” головете паднаха през първото полувреме, като и двата тима използваха силно експериментални единадесеторки.

В отсъствието на получилия почивка Роналдо домакините стартираха мача доста слабо. Хърватите стигнаха до ранно положение в 11-ата минута, когато Руи Патрисио трябваше да спасява вратата си след опасен шут на Матео Ковачич от дистанция.

Португалия можеше да открие в 17-ата минута, когато звездата на Уулвърхемптън Рубен Невеш изпълни по чудесен начин пряк свободен удар. Неговият изстрел премина на сантиметри покрай десния стълб.

Само секунди по-късно хърватите откриха след серия комични изяви в защитата на Португалия. Марко Ливая вся смут с присъствието си в наказателното поле, а централните защитници започнаха да се целят един друг в опита да изчистят. В крайна сметка кълбото стигна до Иван Перишич, който с кинжален шут прониза долния десен ъгъл – 0:1.

Опитният Пепе изкупи вината си с изравнителен гол в 32-ата. Тогава домакините стигнаха до корнер, а топката бе подаден късо към Хуан Антонио Пици. Той центрира перфектно към близката греда, където Пепе получи твърде много пространство и с глава изпрати кълбото в мрежата.

След почивката, когато бяха извършени голям брой смени в двете страни, единственото по-сериозно положение се откри пред португалците. В 78-ата минута Марио Руи почти от упор улучи левия стълб и така равенството се запази до последния съдийски сигнал.

За Португалия предстои двубой срещу Италия (10 септември) от Дивизия А на Лигата на нациите, а хърватите остават на Иберийския полуостров за гостуване срещу Испания в същия турнир (11 септември.)